Solární panely a tepelná čerpadla

 

Termické solární systémy využívají sluneční záření k ohřevu vody pro koupání, sprchování, mytí rukou i pro vytápění či přitápění.

Tepelná čerpadla získávají teplo z přírody a vyrábějí z něj teplo pro vytápění domů a ohřev vody.

Solární panely fungují na principu solárních kolektorů, které zachycují a přeměňují sluneční záření na teplo. Teplo se poté odvádí ke spotřebě či do zásobních nádrží.

Chci vědět víc o solárních panelech…

Tepelná čerpadla zase mohou odebírat teplo z okolního vzduchu, ze země či podzemní nebo povrchové vody. Ačkoliv teplota těchto zdrojů není vysoká, tepelné čerpadlo je vybaveno speciální látkou, která má nízký bod varu a dokáže vstřebat teplo i při teplotách pod bodem mrazu.

Chci vědět víc o tepelných čerpadlech…
  • Snížení závislosti na monopolních dodavatelích energií.
  • Snížení prašnosti a emisí.
  • Možnost financovat z Nové zelené úsporám či kotlíkových dotací.
  • Pomůžeme vám s vyřízením veškerých náležitostí u kotlíkových dotací.
  • Připravíme nejvhodnější řešení pro vaši domácnost.
  • Zajistíme kompletní dodávky i montáž těchto systémů.
SOLÁRNÍ SYSTÉMY

Co přinesou solární panely

Solární kolektory a zdraví

O zdraví u filtru vody
Vašemu zdraví v každém případě prospěje, pokud solárními panely či tepelnými čerpadly nahradíte svůj starý kotel na tuhá paliva. V takovém případě totiž dojde ke snížení prašnosti a emisí oxidu uhličitého ve vašem bezprostředním okolí. Ty mají prokazatelně špatný dopad na zdraví a úmrtnost obyvatel.

Solární kolektory a hospodárnost

O hospodárnosti filtru vody
Také solární panely je možné financovat z programu Nová zelená úsporám či díky kotlíkovým dotacím. Solární panely vám mohou ušetřit až 70 % nákladů na ohřev vody a zhruba 40 % výdajů na vytápění. Návratnost se navíc díky průběžně se zvyšujícím cenám energií neustále zkracuje. Solární panely mají minimální provozní náklady a dlouhou životnost.

Solární kolektory a propojenost domácnosti

O propojení domácnosti s filtrem vody
Solární systém pro ohřev vody můžete ovládat prostřednictvím svého mobilního telefonu, počítače, tabletu nebo chytré televize. Lze je také propojit s tepelným čerpadlem a s domácí inteligencí a automatizací.

Solární kolektory a pohodlnost

O pohodlnosti filtru vody
S instalací nebudete mít žádné starosti, tu zajistíme za vás. Solární panely mají velice dlouhou životnost a žádnou zvláštní péči nepotřebují. Navíc je lze ovládat z mobilního telefonu, počítače, tabletu i chytré televize.

Solární kolektory a soběstačnost a nezávislost

O soběstačnosti a nezávislosti filtru vody
Solární panely vám umožní snížit vaši závislost na monopolních dodavatelích plynu a elektřiny. Nepříjemné zdražování vás bude moct přestat trápit.

Solární kolektory a zodpovědnost vůči okolí

O zodpovědnost vůči okolí stropního chlazení
V žádném případě. Solární panely jsou vůči přírodě velice šetrné. Naopak pokud budete mít místo starého kotle na tuhá paliva nainstalované tepelné čerpadlo či solární systém, budete do ovzduší vypouštět méně emisí oxidu uhličitého, siřičitého a uhelnatého, uhlovodíků či amoniaku.

Solární panely a finanční úspory

O zdraví u stropního chlazení
Solární panely vám umožní snížit svou závislost na monopolních dodavatelích plynu a elektřiny.
Solární panely vám mohou ušetřit až 70 % nákladů na ohřev vody a zhruba 40 % výdajů na vytápění. Návratnost se navíc díky průběžně se zvyšujícím cenám energií neustále zkracuje.
Nadto je možné propojit systém solárního ohřevu vody s tepelným čerpadlem. A energií ze solárních panelů mohou být poháněny naše filtry vody.
Solární panely mají velice dlouhou životnost a nevyžadují žádnou zvláštní péči. O jejich činnosti můžete mít kdykoliv přehled prostřednictvím svého chytrého telefonu, počítače, tabletu nebo chytré televize.
Pokud vlastníte nemovitost a vybavíte ji solárním systémem nebo tepelným čerpadlem, zvýšíte tak její hodnotu při jejím prodeji či pronájmu. Po nainstalování solárních systémů či tepelných čerpadel dojde ke stabilizaci nákladů za ohřev vody při růstu cen paliv, plynu i elektrické energie. Jejich použití u hotelů, penzionů, bytových domů nebo například nemocnic vám pomůže získat vyšší výnos z podnikání.

Solární panely a zdraví zaměstnanců

O hospodárnosti stropního chlazení
Pokud solárními panely či tepelnými čerpadly nahradíte ve firmě kotel na tuhá paliva nebo plynový kotel, dojde v bezprostředním okolí ke snížení prašnosti a emisí oxidu uhličitého. Ty mají prokazatelně špatný dopad na zdraví a úmrtnost obyvatel.

Solární panely a zodpovědnost vůči okolí

O propojení domácnosti se stropním chlazením
Solární systémy jsou vůči přírodě velice šetrné. Pokud budete mít místo kotle na tuhá paliva nainstalované tepelné čerpadlo či solární systém, budete do ovzduší vypouštět méně emisí oxidu uhličitého, siřičitého a uhelnatého, uhlovodíků či amoniaku.
Jedná se o velice šetrný způsob vytápění či ohřevu vody bez procesu spalování a hoření.

Kontaktujte nás

Kontaktní formulář