Stropní chlazení

 
Stropní chlazení představuje možnost, jak rovnoměrně ochladit celou místnost bez foukání vzduchu a průvanu.
Celý systém pracuje na principu přirozeného ochlazování a cirkulace vzduchu. Za normálních okolností se v místnosti hromadí u stropu teplý vzduch, kdežto vzduch o nižší teplotě se drží při zemi. Právě tohoto jevu využívá stopní chlazení. Jeho hlavní částí je ve stropě zabudované potrubí. Tím proudí studená voda o teplotě 15 °C, která ochlazuje strop. Vzduch, jenž se u něj drží, předá své teplo vodě v trubkách a klesá dolů, zatímco u stropu uvolňuje místo vzduchu teplejšímu, u něhož opět dochází k ochlazení. Voda v trubkách se mezitím ochlazuje ve venkovní jednotce. Jedná se o přirozený koloběh, který probíhá velice tiše, bez foukání, víření prachu a bez průvanu.
  • Přirozené chlazení bez hluku, foukání vzduchu a průvanu.
  • Pro více místností cenově srovnatelné s klasickou klimatizací, u větších výměr dokonce levnější.
  • Ovládání přes internet
  • Venkovní jednotka maskovaná dekorativním krytem s motivem dle vašich vlastních představ.
  • Oproti klasické klimatizaci spotřeba energie nižší o 14,28 %
  • V rozšířené výbavě schopnost jednotky předpovídat počasí.
  • Navrhneme řešení stropního chlazení pro vaši domácnost i rekreační objekt.
  • Vypracujeme návrh rozpočtu.
  • Necháme pro vás vyrobit jedinečný designový kryt s motivem dle vašich vlastních požadavků.
  • Dodáme stropní chlazení a zajistíme jeho odbornou montáž.

Co přinese stropní chlazení …

Stropní chlazní a zdraví

O zdraví u stropního chlazení
Tím, že budete mít doma nastavenou správnou teplotu, budete ve větší psychické pohodě. Přehřáté místnosti totiž mohou zapříčinit zvýšený stres a ten následně může vést k rozvoji dalších chorob.
Přesně tohle jsou důvody, proč nemusí být vhodné pořizovat klasickou klimatizaci. Stropní chlazení ale využívá přirozenou výměnu tepla, proto nedochází k foukání vzduchu ani k víření prachu. To ocení především lidé, kteří jsou náchylní na bolest svalů a kloubů z průvanu nebo mají problém s alergiemi.
Na rozdíl od klasických klimatizací nehrozí ani ztráta vlhkosti vzduchu, která běžně vede k vysušování sliznic dýchacích cest. Stropní chlazení tak představuje menší pravděpodobnost nákazy kapénkovými infekcemi.
U obvyklých klimatizačních jednotek skutečně mohou představovat určité zdravotní riziko znečištěné filtry, kde se mohou množit různé choroboplodné zárodky.
Stropní chlazení však funguje bez foukání a bez filtrů. Do místnosti se tedy žádné zárodky nedostanou. Je dokonce tak sterilní, že je používáno i na operačních sálech či na odděleních pacientů s omezenou pohyblivostí a špatnou imunitou.
Samotný proces ochlazování pomocí stropního chlazení je bezhlučný. Z toho důvodu můžete stropní chlazení nainstalovat i do ložnic či v dětském pokoji, aniž byste se museli obávat narušení spánku. Jediný zvuk, který stropní chlazení vydává, uslyšíte v blízkosti venkovní jednotky. U ní jsme přes den naměřili 39 dB a v noci jen 36 dB. Pro srovnání: 40 dB představuje hladinu tlumeného hovoru či tikotu budíku.
Tahle situace se stropním chlazením nehrozí. Krom manuálního ovládání je možné nastavit i automatické sledování venkovní teploty, které v případě jejího poklesu zastaví proces chlazení. V rozšířené výbavě navíc jednotka umožňuje předpovídat počasí a přizpůsobit tomu potřebný výkon chlazení. Nemusíte se tak bát toho, že by v místnosti byla příliš velká zima nebo horko.

Stropní chlazení a hospodárnost

O hospodárnosti stropního chlazení
Ale ušetříte. Stropní chlazení má totiž v porovnání s klimatizacemi vyšší účinnost, a tak spotřebuje menší množství energie. Jeho používání vás tedy vyjde levněji než chlazení místnosti pomocí klimatizace.

Stropní chlazení a propojenost domácnosti

O propojení domácnosti se stropním chlazením
Bez problému. Umíme jej například propojit se systémem žaluzií, které se při zapnutí chlazení samy zatáhnou, nebo se systémem větrání a rekuperací. Pokud vlastníte domácí inteligenci, je možné zajistit také různý režim chlazení pro pohyb osob v místnosti.
U stopního chlazení je možné nastavit automatické ovládání, které sleduje venkovní teplotu a přizpůsobí jí výkon jednotky. V rozšířené verzi umí jednotka stropního chlazení dokonce předpovídat vývoj počasí a reagovat na něj.

Stropní chlazení a pohodlnost

O pohodlnosti stropního chlazení
V tomto ohledu umí stropní chlazení přemýšlet za vás. Na základě venkovní teploty umí automaticky nastavit svůj chod. V rozšířené výbavě navíc zlvádne předpovídat vývoj počasí a tomu uzpůsobit potřebný výkon chlazení.
Stropní chlazení můžete ovládat odkudkoliv přes internetové rozhraní. Díky tomu budete mít vždy přehled o jeho funkci a budete moct cokoliv nastavit přes počítač, tablet i chytrý telefon.

Stropní chlazení a zodpovědnost vůči okolí

O zodpovědnost vůči okolí stropního chlazení
Pro venkovní jednotku chlazení dodáváme dekorativní kryt. Ten vám zhotovíme podle návrhu architekta. Vy sami pak můžete rozhodnout, zda zvolíte grafický motiv z naší nabídky, nebo zda na kryt umístíme obrázek dle vašich představ.
Pokud je fasáda vašeho domu památkově chráněná, můžeme jednotku umístit na střeše, kde nebude překážet.
Ani toho se nemusíte obávat. Stropní chlazení není v místnosti vůbec vidět.
V tom s vámi souhlasíme. Právě proto je stropní chlazení navrženo tak, aby mělo nižší spotřebu elektřiny než klasické klimatizace, a tím méně zatěžovalo životní prostředí.

Stropní chlazní a finanční úspory

O zdraví u stropního chlazení
Oproti klasické klimatizaci má stropní chlazení vyšší účinnost, proto spotřebuje menší množství energie. Používání stropního chlazení tedy vyjde levněji než chlazení pracovních prostor pomocí klimatizace.
Při pořízení stropního chlazení se nemusíte bát žádných zásadních investic pro přestavbu vašich firemních prostor. Jedná se totiž o řešení, které je vhodné i pro rastrové podhledy či sádrokartonové a omítané stropy.
Stropní chlazení umí dále komunikovat se systémem větrání i žaluzií, které se při zapnutí chlazení samy zatáhnou, a umožní tak ušetřit na provozu chlazení. Také je vybaveno čidly rosného bodu, tudíž není problém s kondenzací. To je důležité mimo jiné i v případě, že ve vaší firmě pracují zaměstnanci s přístroji, které jsou náchylné k poruchám způsobeným vyšší vlhkostí. Při používání stropního chlazení tedy nedochází ke snížení životnosti jemné elektroniky.
Nemalé úspory krom již zmíněných představují také různé možnosti ovládání stropního chlazení. To můžete řídit manuálně, ale také automaticky dle aktuální venkovní teploty. V rozšířené výbavě je i možnost zařídit, aby jednotka předpovídala počasí a tomu uzpůsobila výkon chlazení, což minimalizuje množství zbytečně vyrobené energie.
Jako majitelé firmy však vždy budete mít dokonalý přehled o tom, jaký výkon stropní chlazení podává, a to i v případě, že se nebudete právě zdržovat v prostorách své společnosti. Jednotku totiž můžete ovládat přes internetové rozhraní na počítači, tabletu i chytrém telefonu.
Jakékoliv další speciální požadavky na funkce stropního chlazení jsme schopní doprogramovat. Po celou dobu vám samozřejmě budeme k dispozici v rámci technické podpory.

Stropní chlazení a zdraví zaměstnanců

O zdraví zaměstnanců se stropním chlazením
Zdraví vašich zaměstnanců úzce souvisí s jejich spokojeností a produktivitou v pracovním procesu. Přehřáté místnosti zapříčiňují zvýšenou míru stresu, který může vést k rozvoji různých chorob a negativně se podepisuje na výkonnosti zaměstnanců.
Naopak při chlazení klasickou klimatizací nebo při větrání okny se může stát, že vaši zaměstnanci kvůli průvanu, víření prachu či ztrátě vlhkosti vzduchu onemocní. Dojde u nich k bolestem svalů a kloubů, alergickým reakcím i vysušování sliznic, které vede k větší pravděpodobnosti nákazy kapénkovou infekcí.
Se stropním chlazením vám odpadnou starosti s možnými nemocemi z povolání způsobenými těmito faktory či se změnami zasedacího pořádku kvůli průvanu. Vaše firma bude výkonnější i díky nižšímu čerpání pracovních neschopností. Stropní chlazení totiž funguje bez foukání, bez průvanu, bez víření prachu i bez ztráty vlhkosti vzduchu.

Stropní chlazení a zodpovědnost vůči okolí

O zodpovědnosti firem vůči okolí se stropním chlazením
Dbá-li vaše firma na zodpovědný přístup vůči přírodě, je pro vás stropní chlazení ideální variantou. Je totiž navrženo tak, aby mělo nižší spotřebu elektřiny než klasické klimatizace, a tím méně zatěžovalo životní prostředí.
Venkovní jednotku chlazení je navíc možné zamaskovat dekorativním krytem, na němž vám vytvoříme například logo vaší firmy.

Kontaktujte nás

Kontaktní formulář

Kontaktujte nás

Máte dotaz a nenašli jste na něj odpověď na našich stránkách? Vybrali jste si z našich produktů a chcete ji pro Vaši domácnost nebo Vaši firmu?

Neváhejte nás kontaktovat, odpovíme Vám na všechny Vaše dotazy. 

Telefon: 739 054 201

E-mail:

Stránky: www.saufert.cz