SAUFERT > Stropní chlazení > Technické specifikace stropního chlazení

Technické specifikace stropního chlazení

Jak stropní chlazení technologicky funguje?

Sálavý chladicí systém SAUFERT umožňuje úpravu tepelného komfortu osob při nízké spotřebě energie. Stropní chlazení využívá běžnou vodu, která protéká uzavřeným systémem potrubních smyček instalovaných ve stropě chlazených místností. O plně automatický chod chlazení se stará speciálně navržená splitová jednotka stropního chlazení s chladícím faktorem vyšším, než dosahují klasické klimatizace. Tato technologie je až o 30 % účinnější oproti běžným konvektivním systémům.

Co je to sálavý chladicí systém?

Z energetického hlediska patří sálavý chladicí systém do skupiny nízkoenergetického vysokoteplotního chlazení. Systémy pracují převážně se sálavou složkou tepelného toku. Díky této sálavé složce jsou chlazeny nejdříve stěny, podlaha, poté osoby a předměty a teprve následně je ochlazován vzduch v místnosti. Tím je docíleno rychlejšího efektu vychlazení než u klasických klimatizací pracující na principu konvekce.

Stropní chlazení SAUFERT se skládá z venkovní kondenzační jednotky SAUFERT AIR a vnitřní jednotky HYDROBOX.

Venkovní kondenzační jednotka SAUFERT AIR

Typové značení SAUFERT AIR jednotek:

Kondenzační jednotky se vzduchovým kondenzátorem využívají rotační kompresory Copeland SCROLL poslední generace a moderní elektroniku pro úsporné řízení. Jednotky jsou osazeny výkonnými vzduchovými kondenzátory s nízkohlučnými ventilátory s případnou regulací otáček, což umožní splnit i náročné hlukové požadavky na noční provoz při vysokých teplotách okolí.

SAUFERT AIR je vybavena:

Kondenzátor

V jednotkách SAUFERT AIR jsou použity chlazené vzduchem kondenzátory doplněné o ventilátory.

Ventilátory

Jednofázové axiální ventilátory na 230V 50Hz o průměru 450 mm s příkonem 116W . Jmenovité otáčky 830 otáček/min.

Kondenzátor

V jednotkách SAUFERT AIR jsou použity chlazené vzduchem kondenzátory doplněné o ventilátory.

Elektronický termostat

Regulátor v jednotce SAUFERT AIR je speciálně navržen pro řízení kondenzačních jednotek s jedním či dvěma kompresory
Hlavní činnosti termostatu:

 • Ovládání kompresoru
 • Přenos a záznam provozních informaci
 • Komunikace přes internet TCP/IP Ethernet
 • Správa poruchových stavů
 • Zasílání poruchových stavů prostřednictvím e-mailové zprávy
Ochrana motoru kompresoru

Elektronická část ovládání chrání kompresor proti:

 • Proudobému přetížení
 • výpadku napajecí fáze
 • nesprávnému pořadí fází

Snímače teploty okolí a bloku kondenzátoru
Dva snímače teploty sloužící k řízení ventilátoru kondenzátoru. Prostorové čídlo snímá teplotu ovzduší. Čidlo vloženo mezi lamely snímá kondenzační teplotu.

Součástí dodávky AIR jednotky
 • vestavěný dehydrátor v potrubí kapalného chladiva
 • kontrolní průhledítko s indikátorem vlhkosti
 • stavitelný nízkotlaký presostat pro systém odsávání chladiva
 • topný pás pro ohřev maziva v kompresoru namontovaný na plášti kompresoru
 • protihlukový kryt kompresoru
 • antikorozní úprava lamel plochy kondenzátoru
 • uzavírací ventily na připojovacích hrdlech potrubí
 • odlučovač chladiva v sání kompresoru (typy EXL)
 • odlučovač maziva ve výtlaku z kompresoru (typy EXL
Dekorativní kryty kondenzační jednotky SAUFER AIR na přání

Při návrh designu bylo využito prvku parametrické architektury, což umožní skloubit estetické a plně funkční prvky do jediného celku. Náš design přináší jedinečnost každé instalace, od základních vzorů, loga vaší firmy, přírodního motivu, abstraktní gradienty a grafika dle požadavků zákazníka.

Máme již pro vás předpřipravené tyto vzory:
Dekorativní kryty kondenzační jednotky stropního chlazení 1 Dekorativní kryty kondenzační jednotky stropního chlazení 2 Dekorativní kryty kondenzační jednotky stropního chlazení 3 Dekorativní kryty kondenzační jednotky stropního chlazení 4 Dekorativní kryty kondenzační jednotky stropního chlazení 5 Dekorativní kryty kondenzační jednotky stropního chlazení 6 Dekorativní kryty kondenzační jednotky stropního chlazení 7 Dekorativní kryty kondenzační jednotky stropního chlazení 8 Dekorativní kryty kondenzační jednotky stropního chlazení 9 Dekorativní kryty kondenzační jednotky stropního chlazení 10 Dekorativní kryty kondenzační jednotky stropního chlazení 11 Dekorativní kryty kondenzační jednotky stropního chlazení 12 Dekorativní kryty kondenzační jednotky stropního chlazení 13 Dekorativní kryty kondenzační jednotky stropního chlazení 14 Dekorativní kryty kondenzační jednotky stropního chlazení 15 Dekorativní kryty kondenzační jednotky stropního chlazení 16 Dekorativní kryty kondenzační jednotky stropního chlazení 17 Dekorativní kryty kondenzační jednotky stropního chlazení 18

Výkresy jednotek a jejich rozměry

Vnitřní jednotka stropního chlazení

Byla vyvinuta speciální jednotka stropního chlazení s označením HYDROBOX o rozměrech 600 x 600 x 150 mm a pro větší výkony 700 x 700 x 200 mm. Mezi hlavní výbavu HYDROBOXU patří:

 • Deskový výměníky tepla
  nerezové vakuově pájené deskové výměníky s kompaktními rozměry a výbornými technickými parametry z oceli DIN 1.4401 (AISI 316).

 • Oběhové čerpadlo
  Velmi energeticky úsporné nerezové oběhové čerpadlo energeticé třídy A vybavené hnacím motorem s pernamentními magnety a řídícím systémem založeném na diferenčním tlaku, který umožňuje přizpůsobování výkonu soustavy chlazení.

 • Čidlo rosného bodu
  Čidlo rosného bodu zamezuje poškození zařízení, tím, že předchází kondenzaci chladících stropů. Čidlo vyhodnocuje stav na základě relativní vlhkosti a teplotě v místnosti.

 • Rozšiřovací modul - funkce předpovědi počasí
  Systém stropního chlazení SAUFERT je možné doplnit o technologii, která předpovídá počasí. Díky této jedinečné funkčnosti bude systém připraven na blížící se změnu počasí a chlazené prostory nebudou přechlazené ani nedochlazené. Kromě vyššího pohodlí funkce přispěje ke snížení spotřeby elektrické energie, jelikož není třeba interiér chladit, když se bude blížit studená fronta. Pro více informací k technologii předpovědi počasí nás kontaktujte.

Připojení 1 fáze 3 fáze
Možné výkony 3 kWh 4,3 kWh 6 kWh 9 kWh 12 kWh 18 kWh
Rozměry [mm] 840 x 1029 x 424 1242 x 1029 x 424
Rozměry (vnější jednotka) 600 x 600 x 150 700 x 700 x 200
Hmotnost [kg] 76 79 91 108 112
Hlučnost (den/noc) [db] 39/36 40/37 41/38